All our products in one place.
Have a look at our new catalogue!
Your supplier of windows, doors, garage doors and accessories for the Swedish and Norwegian markets.
We offer solutions introduced especially for our Scandinavian partners
Delivery time from 10 days and a complex customer service
We have a network of over 100 dealers in Scandinavia. We care for B2B relationships.
fönster från Polen Drutex

Drutex windows

Drutex is one of the biggest PVC windows and doors producers in Europe. The company sells its products in the most European countries, USA, Mexico and the Middle East. Drutex products fulfill the highest technical demands, which is confirmed by the independent certification institutions, for example IFT Rosenheim, Norwegian Door-and-Window- Control, SP Technical Research Institute of Sweden.

Drutex produces 7000 windows every day and deliver them within 1 week to every place in Europe.

GALLERY

los

Solutions for the Scandinavian market

CONTACT FORM

  Zapoznałam/Zapoznałem się z Polityką Prywatności VENSKA sp. z o.o., gdzie znajdują się informacje dotyczące sposobu przetwarzania danych osobowych przez Venska sp. z o.o. - tj. zostałam/zostałem poinformowany o przysługującym mi prawie do m.in.: wglądu, zmiany, usunięcia, przeniesienia, sprostowania, uzupełnienia oraz ograniczenia przetwarzania danych, jak również o możliwości wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych przez VENSKA sp. z o.o..

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez VENSKA sp. z o.o. zbieranych celem realizacji zamówień na Towary i Usługi będące przedmiotem oferty VENSKA sp. z o.o., z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody udzielonej przed jej wycofaniem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją dowolnym momencie wycofać wysyłając wiadomość pod adres biuro@venska.eu , jednakże wycofanie udzielonej zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych na podstawie zgody udzielonej przed jej wycofaniem.